ŻÓŁTY SZCZYT, środkową częścią zachodniej ściany, drogą Stanisławskiego V-. Piotr Krzan i Paweł Orawiec, 01.08.2012, 6 h.
Trochę skałek w Tatrach :) Tak, tak to nasz słynny morskooczny Mnich. W ramach miłej odmiany powspinaliśmy się nieco po płytach granitowych - Piotr i Paweł. Tego dnia - zanim przyszła burka - przeszliśmy Zemstę Wacława (rzekomo VI+/VII-) OS oraz "drogę" Wacław Spituje VII+ RP.
Na ZACHODNIEJ ŚCIANIE KOŚCIELCA, uciekajac przed burzą, wspinali się Szymek Sarna i Ala Orawiec - 11.07.2012 r. Przeszli drogi: Lobby Instruktorskie połączone w górze z Byczkowskim i Depresję Dziędzielewiczów.
Granaty - Filarem Staszla wspięli się Marcin Kowalczyk i Piotr Krzan.
Paweł Orawiec i Adam Wojdyła wspinali się Kominem Stanisławskiego na Galerii Gankowej.
W składzie: Ala Orawiec, Asia Stępińska, Grzesiek Albrzykowski, Krzysiek Kołodziejczyk i Szymek Sarna, zjechaliśmy do Starego Dna / -250m/ idąc przez Sale Dantego.
W ramach monitoringu jaskini prowadzonego przez TPN, /kierownik tematu Maria Król/ zjechaliśmy do dna jaskini 21.06.2012 r.
Tego dnia działaliśmy na dwa zespoły. Bogdan i Adam wybrali się na Chmielowskiego a Marcin z Pawłem przeszli drogą Stanisławskiego Obydwie linie są piękne. To perełki! Z resztą cała, południowa ściana Wołowej oferuje wspinanie o wyjątkowych walorach estetycznych.
WOŁOWA TURNIA drogą Chmielowskiego: Bogdan Skrzekut i Adam Wojdyła. Droga wytyczona w 1927 r., J. Chmielowski, A.Ferens, M.Świerz.
Wspinali się drogą Stanisławskiego: Asia Stępińska, Hela Gasienica Roj i Piotr Krzan.
Najłatwiejszą drogą pokonującą wschodnie urwiska Mnicha jest linia wytyczona przez Wiesława Stanisławskiego i Jana Gnojka w lipcu 1930 roku. W czasie swojego przejścia zastosowali na większą skalę technikę sztucznych ułatwień a samą drogę pokonali na raty korzystając z trawersów na Dolnych Mnichowych Półkach. W tamtych czasach była to jedna z najtrudniejszych dróg tatrzańskich a pokonanie tej części urwiska było sukcesem, który odbił się szerokim echem w rodowisku taternickim.
Tym razem wspinaliśmy się na Lewym Żebrze Szczyrbskiego Soliska - z Doliny Furkotnej. Droga została wytyczona sześćdziesiąt parę lat temu a dokładnie 6 sierpnia 1950 r. przez zespół w składzie J. Andráši I., Š. Virost. Wielkich trudności brak (maks. IV) ale widoki piękne.